Paolo Costella

W latach 1982-1988 pracował jako niezależny dziennikarz dla różnych gazet i magazynów, publikując artykuły o telewizji i kinie. W 1999 roku wyreżyserował swój pierwszy film, Tutti gli uomini del deficiente/ All the Moron’s Men (1999),  którego był również scenarzystą.

W 2016 roku napisał (wraz z Paolo Genovese, Filippo Bologna, Paola Mammini i Rolando Ravello) scenariusz do filmu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, w reżyserii Paolo Genovese, prezentowanego w konkursie na 15. Tribeca Film Festival (gdzie zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz), nagrodzonego przez Włoską Akademię Filmową (David di Donatello Awards) w kategorii najlepszy film i najlepszy scenariusz. Film cieszył się dużą popularnością na całym świecie, także w Polsce. Powstało aż 18 remake’ów filmu w takich krajach jak: Hiszpania, Grecja, Polska, Rosja czy Chiny.

Współpracował z Paolo Genovese przy kolejnych scenariuszach – Supereroi oraz Il primo giorno della mia vita. W 2021 roku wyreżyserował filmy: (Nie)długo i szczęśliwie (napisany z Antonellą Lattanzi i Paolo Genovese) oraz Vicini di casa (scenariusz pisany wraz z Giacomo Ciarrapico).

 

Spotkanie z twórcą po seansie filmu (Nie)długo i szczęśliwie, na który zapraszamy 05.12 o godz. 12:30

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.