Masterclass z Allanem Starskim

Współpraca z Andrzejem Wajdą, Romanem Polańskim i Stevenem Spielbergiem, rola scenografa w odniesieniu do całości dzieła filmowego czy wpływ nowoczesnych technik kinematograficznych na realizację dekoracji – między innymi te tematy poruszy Allan Starski w rozmowie z Łukaszem Maciejewskim w ramach spotkania Masterclass na tegorocznym festiwalu Transatlantyk.

Jeden z najbardziej cenionych polskich artystów kina, laureat Oscara za Listę Schindlera przekonuje, że scenograf może być nie tylko doskonałym rzemieślnikiem, ale również pełnoprawnym współtwórcą filmu. Dzięki swojemu zaangażowaniu i doskonałemu warsztatowi zapraszany był do współpracy przez największych mistrzów kina, dzięki czemu jego pracę możemy podziwiać w blisko pięćdziesięciu polskich oraz zagranicznych filmach pełnometrażowych. O bogate doświadczenia z planów filmowych  będzie można zapytać naszego gościa podczas spotkania – po zakończeniu części pierwszej do dyskusji zaproszona zostanie publiczność.

03.12.2021 | godz. 16:30 | KinoGram – sala 4

WSTĘP WOLNY

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.