AKTUALNOŚCI

Weekend z gośćmi Festiwalu Transatlantyk

SOBOTA

Pierwsze spotkanie już przed południem, a jego gościem będzie Roksana Węgiel, która weźmie udział w premierze filmu „Tajemniczy ogród”. Młoda wokalistka użyczyła głosu filmowej Mary. Kolejne spotkanie odbędzie się po filmie „Panna Marx”, a gościem będzie jego reżyserka Susanna Nicchiarelli. W programie na sobotę znalazła się też projekcja filmu „Anna na 13000 stóp”, a po seansie gościem festiwalu będzie jego reżyser, Kazik Radwański. Kolejny gość to Maya Da-Rin, reżyserka filmu „Gorączka” – spotkanie po seansie. W sobotę pokazany będzie Zestaw 1 w ramach Konkursu Polskich Krótkich Metraży. Po filmach spotkanie, którego gośćmi będą: Damian Kocur (reż. „Moje Serce”) Rozalia Mierzicka (aktorka, „Moje serce”) Mateusz Buława (reż. „Jeszcze Porozmawiamy”) Piotr Dumała (reż. „Ostatnia Wieczerza”) Marta Skiba (reż. „Pod niebem”). Wieczorem, po pokazie filmu „Lovemobil” spotkanie z jego reżyserką, Elke Lehrenkrauss, a po seansie „Cygańskiej królowej” gościem Oli Salwy będzie reżyser filmu Hüseyin Tabak.

NIEDZIELA

Niedziela to kolejne spotkania z reżyserami, aktorami i twórcami filmowymi. Pierwszym gościem tego dnia będzie Majid Majidi, reżyser filmu „Dzieci słońca” – rozmowa po seansie. W kinoteatrze Rialto pokaz „Zawróconego” w reżyserii Kazimierza Kutza, a po projekcji spotkanie ze Zbigniewem Zamachowskim, który zagrał główną rolę w tym filmie. Także w Rialcie odbędzie się pokaz filmu „Polot”, a po nim spotkanie, którego gośćmi będą reżyser – Michał Wnuk, oraz aktorzy – Pola Błasiak i Maciej Musiałowski. Ostanie niedzielne spotkanie odbędzie się w kinie Światowid, po projekcjach filmów z Zestawu 2 Konkursu Polskich Krótkich Metraży. Gośćmi będą Olga Bołądź (reż. Alicja i Żabka) i Staszek Horodecki (reż. Na Strajk!).

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.