AKTUALNOŚCI

TOP 5 Agnieszki Koperniak – naszej programerki

TOP 5 Agnieszki Koperniak – programerki Filmowego Klanu Urwisów

 

Abe przedpremierowy pokaz filmu ze znanym ze Stranger Things Noah Schnappem w roli głównej. Filmowy Abe, czyli  „Abraham” (po hebrajsku) i „Ibrahim” (po arabsku), stara się daniami kuchni fusion pojednać swoją palestyńsko-izraelską rodzinę. A my postaramy się zbawić świat po wegańsku, używając przepisu, który przedstawi naszym widzom Maryla Musidłowska, dziennikarka kulinarna i koszerna kucharka.

 

Mój brat ściga dinozauryzdobywca tegorocznej nagrody EFA Young Audience Award z gwiazdą filmów Pedro Almodovara, Rossy de Palma. Po projekcji będą z nami (online) Kobas Laksa i Kosmitek Jo.

 

Tajemniczy ogród, polska premiera filmu z udziałem Roksany Węgiel która użyczyła głosu filmowej Mary. Ekranizacja jednej z baśni wszech czasów, mówiąca o uzdrawiającej mocy przyjaźni, natury i wyobraźni. Na ekranie – gwiazdy: Julie Walters i Colin Firth. Za realizacyjny rozmach filmu, przepełnionego zdjęciami najpiękniejszych parków Wielkiej Brytanii, odpowiadają producenci serii o Harrym Potterze i misiu Paddingtonie. Swoje własne ogrody w słoikach stworzymy na warsztacie z Magdą Bravo.

 

Papierzynka i Pająk (polska premiera) + Odległa Krainazestaw filmów animowanych, ukłon w stronę animatorów DIY i spotkanie (online) z twórcami filmu o małej uchodźczyni Papierzynce  – Eleanor Stewart i Douglasem Irvinem.

 

Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię, wizualna uczta na podstawie cenionej włoskiej książki autorstwa Dino Buzattiego. Film pokazany w sekcji Un Certain Regard festiwalu w Cannes w roku 2019. W polskiej wersji językowej m.in. Andrzej Chyra.  Po filmie warsztat inspirowany teatrem kamishibai  przygotowany przez Fundację Miasto Demeter

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.