AKTUALNOŚCI

Tegoroczna edycja Transatlantyk Festival

Choć pandemia zmieniła świat, nie chcemy poddawać  się pesymizmowi i czarnym myślom. Więc ogłaszamy: kolejna edycja festiwalu Transatlantyk odbędzie się!
Startujemy 1 grudnia

Sporo nowości, ale jedno zostaje niezmienne: zaprezentujemy kino na najwyższym światowym poziomie. W programie tegorocznej edycji znalazły się bowiem zarówno filmy, które w 2021 roku miały swoje światowe premiery i triumfowały na najważniejszych festiwalach świata (Złoty Niedźwiedź Berlinale, Złota Palma Cannes i Wenecki Złoty Lew), jak i pretendenci do zdobycia Oscarów, Złotych Globów, brytyjskich BAFTA, francuskich Cezarów. Zaprezentujemy ponad 30 gorących tytułów 2021 roku, które już dziś mają na swoim koncie w sumie ponad 40 nagród i 150 nominacji. A najważniejsze rozstrzygnięcia wciąż jeszcze przed nimi. Dwanaście z nich zgłoszonych zostało do oscarowego wyścigu w kategorii Film Międzynarodowy. 

Ale w kinie przecież nie o taką buchalterię chodzi. Zaprezentujemy filmy zarówno debiutantów, jak i uznanych mistrzów, wśród których nie zabraknie Françoisa Ozona, Asghara Farhadiego czy Toma McCarthy’ego. 

Do tego głośne tytuły z Sundance, Berlinale, Cannes, Wenecji, Toronto czy San Sebastian.

A na ekranie gwiazdy tej miary co Sophie Marceau, Charlotte Rampling, Léa Seydoux, Tilaę Swinton, Nicolas Cage, Charlotte Gainsbourg, Javier Bardem, Matt Damon, Olivia Colman czy Kate Winslet.

Kilkadziesiąt pokazów i wydarzeń specjalnych tym razem w… KinoGramie. Zatem już wiecie: widzimy się w Warszawie. A to nie koniec nowości. 

Więcej szczegółów wkrótce. 

Bądźmy w kontakcie.

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.