AKTUALNOŚCI

NOWA ENERGIA na 10. Festiwalu Transatlantyk

Ich filmy pokazywane są w Cannes, Locarno, Karlowych Warach, San Sebastian, Wenecji, Sundance. Szturmem wzięli też rodzime festiwale filmowe. Wyznaczają kierunek współczesnej polskiej kinematografii. Wykładowcy i absolwenci katowickiej Szkoły Filmowej będą bohaterami jubileuszowej edycji Festiwalu Transatlantyk. 

 

NOWA SEKCJA TRANSATLANTYK FESTIVAL

Twórcy bezkompromisowi, wyraziści, hipnotyzujący. Konsekwentni i piekielnie zdolni. Agnieszka Smoczyńska, Marcin Koszałka, Piotr Domalewski, Jan P. Matuszyński oraz Maciej Pieprzyca to bohaterowie sekcji NOWA ENERGIA, która jest efektem współpracy Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego oraz jubileuszowej 10. edycji Transatlantyk Festival.

W jej ramach pokazane zostaną nie tylko nagradzane filmy fabularne pięciorga twórców, ale też ich etiudy szkolne, czyli filmy krótkometrażowe, których na dużym ekranie nie zobaczy się już nigdzie indziej. Publiczność festiwalowa będzie miała unikalną szansę obserwowania, jak rozwijał się talent i doskonalił warsztat reżyserki i reżyserów. Wydarzeniem specjalnym będą WYZWANIA, czyli wyjątkowe spotkania z reżyserami, podczas których będą oni opowiadać o tajnikach swojej pracy. Wyzwania poprowadzą Smoczyńska, Koszałka i Domalewski. W każdym z tych spotkań uczestniczyć będzie mogło 12 osób. Akredytacje dla widzów są już w sprzedaży online.

Jak mówi prof. Krystyna Doktorowicz, wieloletnia dziekan wydziału:  “Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego od zawsze pełniła silną funkcję kulturotwórczą na Śląsku będąc kuźnią młodych talentów filmowych w Polsce. Cieszymy się, że podczas 10. edycji Transatlantyku w Katowicach pojawi się sekcja poświęcona filmom naszych Wykładowców i Absolwentów. Mamy nadzieję, że NOWA ENERGIA dostarczy niezapomnianych wrażeń gościom Festiwalu.”

FILMY W SEKCJI “NOWA ENERGIA”:

“Jak najdalej stąd“, reż. Piotr Domalewski
“Obcy”, reż. Piotr Domalewski
“Fuga”, reż. Agnieszka Smoczyńska
“Kapelusz”, reż. Agnieszka Smoczyńska
“Myjnia”, reż. Jan P. Matuszyński
“Ostatnia rodzina”, reż. Jan P. Matuszyński
“Czerwony pająk”, reż. Marcin Koszałka
Takiego pięknego syna urodziłam”, reż. Marcin Koszałka
“Chce się żyć”, reż. Maciej Pieprzyca
“Inna”, reż. Maciej Pieprzyca

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.