AKTUALNOŚCI

Lodołamacz

Tematem tegorocznych warsztatów, które odbędą się od 5 do 7 października, podczas 10. Festiwalu Transatlantyk, będzie postprodukcja, czyli ostatni etap przygotowania filmu przed wypuszczeniem go do widzów.

Organizatorzy zapraszają młodych producentów i reżyserów, którzy mają już na koncie pierwsze doświadczenia w pracy przy pełnometrażowych projektach filmowych. Podczas intensywnych warsztatów uczestnicy rozmawiać będą o kluczowych elementach postprodukcji: najważniejszych działaniach związanych z postprodukcją obrazu i dźwięku, efektami specjalnymi, ale także z logistyką i tworzeniem realnego kosztorysu. Wykładowcami 4. edycji Lodołamacza są producentki filmowe – Aneta Hicknibotham oraz Agnieszka Kurzydło oraz eksperci od postprodukcji z firm DI Factory oraz Aeroplan Studios, którzy będą się dzielić zbieraną przez lata wiedzą oraz workflowem.

– Co roku uważnie wybieramy kolejny temat warsztatów, starając się wychodzić naprzeciw potrzebom rynku. Tegoroczny zaproponowali uczestnicy poprzedniej edycji Lodołamacza, a dalsze rozmowy z osobami z branży filmowej pokazały, jak duża jest potrzeba pogłębienia wiedzy na temat postprodukcji. Program warsztatów został ułożony w taki sposób, aby dostarczyć uczestnikom pogłębionej wiedzy o tym, jak dobrze zaplanować postprodukcję oraz jak współpracować z fachowcami, którzy ją koordynują – mówi Joanna Łapińska, Dyrektor Programowa Festiwalu Transatlantyk. – Cieszę się, że poprzednie edycje Lodołamacza zostały przyjęte tak dobrze. Cały czas docierają do nas głosy, że właśnie taki warsztat był potrzebny.

Partnerem warsztatów jest Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych oraz Silesia Film Commission.

Zainicjowany w 2017 roku warsztat Lodołamacz ma na celu przybliżenie filmowcom istotnych aspektów funkcjonowanie rynku filmowego w kraju i za granicą. Tematem pierwszej edycji była dystrybucja, drugiej – finansowanie filmów, trzeciej zaś – development. Uczestnicy, podczas rozmów z fachowcami z Polski i zagranicy dowiadują się, jak dany element pracy nad filmem wygląda w praktyce – z jakimi szansami i zagrożeniami się łączy, jakie są strategie łączenia najlepszego możliwego efektu artystycznego z dobrą organizacją pracy, czy poprawnym przygotowaniem kosztorysu.
Zgłoszenia do 20 września przyjmuje koordynatorka projektu, Ola Salwa ([email protected]). Formularz zgłoszeniowy dostępny jest online. Udział w warsztatach jest bezpłatny, organizator pokrywa koszty noclegu.

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.