AKTUALNOŚCI

“Kultura wstrząsu” hasłem sekcji HISTORIE KINA

Kino uwielbia sytuacje graniczne, w których bohaterowie stają z losem do pojedynku. Wstrząs, z jakim mierzą się postaci, jest dla twórców punktem wyjścia do opowieści o nowych modelach życia, palących wyzwaniach współczesności czy do pogłębionych, wręcz filozoficznych rozważań o tożsamości. W czasie pandemii metafora „wstrząsu” zyskuje kolejne znaczenia, nic więc dziwnego, że „Kultura wstrząsu” stała się hasłem sekcji HISTORIE KINA, prezentującej wybitne produkcje światowej kinematografii w ramach jubileuszowego Festiwalu Transatlantyk.

Pokazywane tytuły opowiadać będą o doświadczeniach, które nieodwracalnie zmieniają życie bohaterów, o wstrząsach, które przewartościowują ich światy. Ważnym tematem tych opowieści będzie pamięć i jej rola w prezentowanych historiach – mówi o filmach z sekcji HISTORIE KINA Joanna Łapińska, Dyrektor Programowa Festiwalu.

 

Zapraszamy do poznania pełnego opisu sekcji oraz filmów.

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.