AKTUALNOŚCI

KinoGram płynie z Transatlantykiem

Na mapie Warszawy pojawia się nowe, tętniące życiem miejsce, które poza projekcjami repertuaru gości spektakle teatralne, kameralne koncerty czy spotkania ze znanymi reżyserami filmowymi. Swoją siedzibę przeniosła tutaj Gildia Reżyserów Polskich, która będzie współtworzyła ofertę kulturalną kina. Wyjątkowy koncept kinowy KinoGram w zrewitalizowanej Fabryce Norblina będzie prezentował najnowsze premiery polskiej i światowej kinematografii. I właśnie dlatego to niezwykłe kino wybraliśmy na  miejsce festiwalu Transatlantyk, który rozpocznie się 1 grudnia i potrwa do 5 grudnia.

 

Butikowe kino w najwyższej jakości

KinoGram mieści się w przestrzeni Fabryki Norblina w Warszawie i swoim wystrojem nawiązuje do jej industrialnego stylu i historii. Wnętrza sal kinowych utrzymane są w chłodnym, artystycznym stylu vintage, przywodzącym na myśl złotą erę amerykańskich kin studyjnych. Ten stylowy klimat uzupełniony jest nastrojowym oświetleniem, które można dostosowywać do szczególnych warunków pory dnia lub roku.

W siedmiu kameralnych, klimatyzowanych i zaprojektowanych z dbałością o każdy szczegół salach może zasiąść 550 widzów – największa z nich przyjmie 115 osób. Każda wyposażona jest w wygodne aksamitne kanapy i fotele oraz drewniane stoliki.

We foyer kina, do którego zawiozą widzów ruchome schody, ich uwagę przykuje stylowy wystrój, a także wielki ekran, na którym wyświetlane będą m.in. zwiastuny filmowe. Znajduje się tam również 14-metrowy bar, w którym zamówić będzie można przekąski oraz napoje, nawet z dostawą do swojego fotela. Mistrzem baru KinoGram będzie Tomasz Malek, zwycięzca ponad 60 konkursów na całym świecie oraz jedyny barman, który czterokrotnie zwyciężył Roadhouse World Final – najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs barmański.

Widzowie będą mogli posłuchać muzyki na żywo i zobaczyć kolekcje prezentowane przez działającą tutaj galerię sztuki Flow Art House. W tym miejscu odbywać się będą również wernisaże malarstwa, rzeźby i fotografii, a także spotkania ze znanymi pisarzami. Kompleksowy program wydarzeń kulturalnych ma przyciągnąć zarówno koneserów sztuki, jak i tych, którzy oczekują różnorodnej oferty rozrywkowej na najwyższym poziomie.

 

Technologia

Sale kinowe wyposażono w najwyższej jakości rozwiązania technologiczne. Jako jedno z nielicznych kin w Polsce KinoGram ma aż dwie sale z systemem dźwiękowym Dolby ATMOS. Kinomani obejrzą filmy w jakości obrazu 2K i 4K gwarantowanej przez projektory kinowe Barco z najnowszej linii laserowych projektorów SP4K i SP2K, których premiera odbyła się zaledwie w listopadzie ubiegłego roku oraz systemy JBL Professional, amerykańskiego producenta rozwiązań audio z 75-letnim doświadczeniem w branży. W salach zamontowano ekrany brytyjskiej firmy Harkness Screens, co oznacza duży kontrast, doskonałe kolory i najwyższą jakość obrazu. Dodatkowo, na dwóch ekranach będą mogły odbywać się projekcje filmów w 3D.

Widzowie KinoGram w swoich smartfonach będą mogli korzystać z aplikacji Fabryka Norblina, która m.in. ułatwi płacenie za parking, dostęp do kalendarza wydarzeń oraz zakup biletów. Dzięki niej będzie można również zamówić napoje i przekąski wprost do swojego fotela na sali kinowej.

– Chcemy, aby KinoGram był miejscem spotkania z kulturą w szerokim pojęciu tego słowa – przede wszystkim kino, ale także opera, teatr, muzyka, malarstwo i nawet rzeźba. Mamy nadzieję, że kalendarz wydarzeń przyciągnie każdego widza, który oczekuje od kina czegoś więcej i sprawi, że poczuje się on u nas jak w domu – mówi Anna Zoll, dyrektor KinoGram.

Bilety do KinoGram na seanse rozpoczynające się od 10 września można zakupić w aplikacji mobilnej Fabryka Norblina dostępnej w App Store oraz Google Play.

 

***

Fabryka Norblina to wielofunkcyjny kompleks, którego inwestorem jest Grupa Capital Park. To ponad 65 tys. mkw. powierzchni, którą zajmą biura, koncepty rozrywkowe, kulturalne, gastronomiczne, usługowe i handlowe. Jednym z pierwszych najemców, który już niebawem udostępni swoją przestrzeń klientom, jest BioBazar – pierwszy w Polsce targ oferujący wyłącznie ekologiczne produkty. Kultura i rozrywka będą głównymi wyróżnikami tego miejsca – otwarte zostaną tu m.in. Muzeum Apple, pierwsza w Polsce w pełni cyfrowa galeria sztuki – ART BOX Experience i Piano Bar z muzyką na żywo. Ponad 200-letnią historię tego terenu opowie Muzeum Fabryki Norblina – otwarte, nowoczesne i multimedialne, zorganizowane w cztery tematyczne ścieżki zwiedzania. Miejsce znajdzie tu również wyjątkowa oferta gastronomiczna. W pięciu zabytkowych halach będzie działał foodhall z 23 punktami oferującymi kuchnię z różnych stron świata, a także kawiarnie i restauracje w historycznych uliczkach. Fabryka Norblina to także miejsce przyjazne sztuce i artystom, m.in. dzięki powołanej Fundacji Fabryki Norblina.

Galeria

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.