AKTUALNOŚCI

Debaty i wykłady 10. Transatlantyk Festival

DEBATY FESTIWALU TRANSATLANTYK

Kuratorem debat tradycyjnie już towarzyszących festiwalowi jest od kilku lat Rafał Woś, publicysta “Tygodnika Powszechnego”. Tego roku dziennikarz zaprosi widzki i widzów do rozmów o możliwych scenariuszach w trzech obszarach: Transformacja Polski – w piątek 2 października godz. 16.00 wraz z m.in. Sławomirem Mentzenem, i prof. Adamem Gierkiem zastanowić się będzie można Czy nasze elity polityczne stają na wysokości zadania w czasie koronakryzysu (i nie tylko). Z kolei z prof. Grzegorzem W. Kołodko i innymi gośćmi publiczność rozważać będzie kwestie Transformacji ekonomii. Między dochodem podstawowym a widmem recesji (3 października godz. 17.00), by wreszcie wraz z Ziemowitem Szczerkiem i Jackiem Bartosiakiem przeanalizować Transformację świata. Między geopolitycznym napięciem a Polską od morza do morza (4 października godz. 17:00). Wszystkie debaty odbędą się w zaprzyjaźnionym z Transatlantykiem Rondzie Sztuki.

 

WYKŁADY UNIWERSYTETU SWPS

Natomiast do Muzeum Śląskiego w Katowicach przyjść będą mogli wszyscy spragnieni wiedzy psychologicznej – w czasie transformacji szczególnie przydatnej. Naukowczynie i naukowcy związani z Uniwersytetem SWPS w ramach otwartych wykładów opowiedzą o tym, jak radzić sobie z wyzwaniami towarzyszącymi zmianie, której aktualnie doświadczamy.  Prof. Katarzyna Popiołek w wykładzie pt. Czułość przenika przez ściany wyjaśni Jak wspierać seniorów w czasie epidemii? (2 października godz. 18.00). O przemocy w szkole i w sieci opowie dr Małgorzata Wójcik podczas wykładu Pandemia i jej skutki na relacje nastolatków (4 października godz. 18.00), natomiast dr Patrycja Stawiarska naświetli, jak dzieci radzą sobie w aktualnej sytuacji związanej z COVID-19? (6 października godz. 18.00). Cykl wykładów zamknie „Para w koronie”, czyli o tym, czy i jak zmienia się dynamika relacji małżeńskich i partnerskich w okresie pandemii (7 października godz. 18.00) – wiedzą z tego obszaru podzieli się z festiwalowymi widzami dr Karolina Zalewska-Łunkiewicz.

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.