muzyka

Gala Otwarcia

 1.10. 2020, godz. 19.00, NOSPR, ul. plac Wojciecha Kilara 1, Katowice

Bilety w cenie 35 zł do nabycia w kasach NOSPR oraz online TUTAJ
Bilety online do nabycia także poprzez serwis bilety24.pl

Koncert inaugurujący Festiwal – zatytułowany “The Best of Jan A.P. Kaczmarek” – odbędzie się w czwartek 1 października w NOSPR w Katowicach. Narodową Orkiestrę Symfoniczną Polskiego Radia poprowadzi ceniona dyrygentka Monika Wolińska, która jako pierwsza dyrygentka z Polski stanęła za pulpitem w nowojorskiej Carnegie Hall, a najważniejszą z gwiazd wieczoru będzie światowej sławy sopranistka Iwona Sobotka, która po spektakularnym debiucie w Operze Narodowej w Paryżu koncertowała m.in. z orkiestrą Filharmonii Berlińskiej pod dyrekcją Sir Simona Rattle’a.

Melomani oraz kinomani usłyszą najpopularniejsze kompozycje Jana A.P. Kaczmarka: spodziewać się można fragmentów utworów koncertowych takich jak “Emigra – Symfonia bez końca”, “Rapsodia Śląska”, “Universa – Opera Otwarta” oraz utworów skomponowanych do filmów takich jak “Całkowite zaćmienie”, “Plac Waszyngtona”, “Niewierna”, “Hatchi”  czy wreszcie “Marzyciel”, który przyniósł autorowi Oscara. 

 

 

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.