Nowe Kino

Powrót

Revenir

Francja

2019

77'

Opis

Po seansie Powrotu w pamięci zostaje przede wszystkim wizja francuskiej wsi: niby słonecznej i żywej, tak naprawdę podskórnie opresyjnej, bulgoczącej od konfliktów i spięć. Ten kontrast dobrze widać w kreacji Nielsa Schneidera: na co dzień obsadzany w rolach enigmatycznych przystojniaków, w filmie Jessiki Palud jest wiecznie zmęczony, smutny i zmartwiony. Schneider gra Thomasa, który po latach wraca do domu rodzinnego i umierającej matki, by odkryć, że czekają go tu głównie ponure tajemnice oraz złowrogie niedopowiedzenia. W tym świecie niepokojąco nasyconych kolorów, enigmatycznych rozmów i wrogich spojrzeń bohater znajduje jednak szanse, by powrót do starego życia okazał się też początkiem nowego. 

Na wieść, że jego matka umiera, Thomas wraca po latach do rodzinnej wsi w południowo-wschodniej Francji. Wkrótce okazuje się, że zerwane relacje będzie nadzwyczaj trudno naprawić, ale niespodziewanie pojawia się szansa na stworzenie zupełnie nowych. 

 

Bolesław Racięski

Twórcy

Reżyseria: Jessica Palud

Scenariusz: Jessica Palud, Philippe Lioret, Diastème

Zdjęcia: Victor Seguin

Muzyka: Augustin Charnet, Mathilda Cabezas

Montaż: Thomas Marchand

Obsada: Niels Schneider, Adèle Exarchopoulos, Patrick d'Assumçao

Producent : Marielle Duigou, Philippe Lioret

Produkcja: Fin Aout Productions

Nagrody

Venice Horizons Award (Venice Film Festival 2019) Best Screenplay: Diastème, Philippe Lioret, Jessica Palud

Galeria

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.