Mały człowiek w obliczu wielkiej pandemii czyli jak dzieci radzą sobie w aktualnej sytuacji związanej z COVID-19?

Termin – 6 października godz. 18.00
Miejsce – Muzeum Śląskie, Audytorium (poziom -3)

wstęp wolny

 

Sytuacja w Polsce i na świecie związana z pandemią COVID-19 stanowi ogromne wyzwanie i jednocześnie zagrożenie dla psychospołecznego funkcjonowania dorosłych i dzieci. Dzieci w obliczu pandemii doświadczają wielu trudnych i niezrozumiałych dla nich zjawisk. Skutki takiego funkcjonowania jak edukacja zdalna, izolacja czy zupełnie nowe zasady wprowadzane w szkołach oraz przedszkolach wymagają szczególnej uwagi psychologów, pedagogów, nauczycieli i rodziców. Wykład ma na celu przybliżenie problemów dzieci mierzących się z takimi sytuacjami oraz znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak w tych szczególnie trudnych czasach wspierać i pomagać małym ludziom, zapobiegając tym samym problemom w ich dalszym funkcjonowaniu psychicznym i społecznym.

Prowadzący

dr Patrycja Stawiarska

Psycholog, specjalizuje się w psychologii zdrowia i jakości życia. Interesuje się problematyką funkcjonowania człowieka w sytuacji stresu zawodowego, wypalenia zawodowego, zagrożenia utratą zdrowia i w sytuacji doświadczania choroby. Zajmuje się także poszukiwaniem czynników zdrowia w nurcie salutogenetycznym. Szczególnym przedmiotem jej zainteresowań pozostaje problematyka wypalenia zawodowego we współczesnym świecie w kontekście jego uwarunkowań, skutków dla zdrowia i funkcjonowania jednostki oraz możliwości profilaktyki w tym obszarze.

Opublikowała kilkanaście artykułów naukowych oraz dwie monografie: „Wolontariat społeczny. Perspektywa interdyscyplinarna”, „Wypalenie zawodowe w perspektywie wyzwań współczesnego świata”. Jest laureatką Stypendium Ministra Edukacji Narodowej.

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.