Próba sił na linii reżyser-operator – odwieczny konflikt czy symbioza?

Termin – 6 października godz. 18.00
Miejsce – Kino Światowid, Sala Kameralna
wstęp wolny, konieczność wcześniejszej rezerwacji miejsca
(zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: [email protected])

Autor zdjęć zajmuje w polskim kinie wyjątkowe miejsce. Polscy operatorzy są zresztą uważani za granicą za nasz najlepszy towar eksportowy. Posiadają nie tylko doskonały warsztat, ale również ogromny talent i zrozumienie estetyki obrazu. Nierzadko w konstelacji reżyser-operator, mają znaczący wpływ na podejmowane decyzje. Czy współpraca pomiędzy operatorem a reżyserem musi być próbą sił? Dwunastu filmowców będzie miało okazję uczestniczyć w Wyzwaniu Marcina Koszałki.

Pożądany autor zdjęć i reżyser filmowy, dwukrotny zdobywca Złotych Lwów za zdjęcia, Brązowej Żaby na Camerimage w 2009 roku. Reżyser filmów dokumentalnych i fabularnych. Jego najbardziej znane filmy to ; „Istnienie” „Śmierć z ludzką twarzą”, „Cały dzień razem”, „Do bólu”, „Ucieknijmy od niej”, „Deklaracja nieśmiertelności”, „Zabójca z lubieżności”. Ten ostatni dokument opowiadający pośrednio historię seryjnego mordercy z Bytomia, był inspiracją jego debiutu w filmie fabularnym. Tak powstał thriller artystyczny „Czerwony pająk”, który spotkał się z gorącym przyjęciem na festiwalach w Karlowych Warach, Arras, Kairze, Chicago, Hajfie i Wiesbaden.

Galeria

Ta strona używa plików cookies w celu prawidłowego funkcjonowania, analiz i statystyk strony. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich zapisywanie.